Decyzja o zwołaniu dodatkowego posiedzenia Sejmu po południu

Polska Agencja Prasowa SA
25-08-2005, 11:26

Prawdopodobnie w czwartek po południu zapadnie decyzja o tym, czy zostanie zwołane dodatkowe posiedzenie Sejmu, które rozpatrzy weto prezydenta dotyczące zwrotu podatku VAT w budownictwie.

Prawdopodobnie w czwartek po południu zapadnie decyzja o tym, czy zostanie zwołane dodatkowe posiedzenie Sejmu, które rozpatrzy weto prezydenta dotyczące zwrotu podatku VAT w budownictwie. Wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz powiedział dziennikarzom, że marszałek Włodzimierz Cimoszewicz rozmawiał w tej sprawie z prezydentem oraz "prowadzi konsultacje polityczne z tymi, którym przyjdzie decyzje Sejmu realizować w przyszłej kadencji".

Nałęcz nie chciał sprecyzować z kim dokładnie konsultuje się Cimoszewicz.

"Jestem przekonany, że marszałek Cimoszewicz zwoła to posiedzenie tylko w takiej sytuacji, gdy będzie miał gwarancję, że nie tylko ten Sejm rozpatrzy tę sprawę, ale i przyszły Sejm będzie decyzję obecnego lojalnie realizował" - powiedział.

Zdaniem Nałęcza, najlepszym terminem dla takiego posiedzenia byłby najbliższy poniedziałek, kiedy to posłowie i senatorowie zbiorą się na uroczystym spotkaniu, poświęconym 25 rocznicy powstania "Solidarności". Po południu posłowie mogliby się zatem zająć prezydenckim wetem - uważa Nałęcz.

Zawetowana we wtorek przez prezydenta ustawa miała złagodzić skutki podniesienia od 1 maja 2004 r. VAT-u na materiały budowlane z 7 proc. do 22 proc. Zakładała, że osobom fizycznym, które budują lub remontują mieszkanie, przysługiwałaby rekompensata za wzrost podatku VAT na materiały budowlane. Przepisy miały wejść w życie 1 stycznia 2006 r., natomiast zwrot miał dotyczyć okresu od 1 maja 2004 r. do 31 grudnia 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Decyzja o zwołaniu dodatkowego posiedzenia Sejmu po południu