Decyzja w sprawie prezesa PKO BP może zapaść w tym tygodniu

opublikowano: 13-05-2007, 16:33

W tym tygodniu planowane jest posiedzenie rady nadzorczej PKO BP w sprawie wyboru nowego prezesa banku lub ogłoszenia nowego konkursu na to stanowisko - poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy PKO BP  Marek Kłuciński.

"Posiedzenie jest planowane, jednak o dokładnym jego terminie nie ma informacji" - dodał.

Trwający konkurs na stanowisko prezesa PKO BP, w którym wyłoniono dwóch kandydatów, jest już trzecim z kolei. Przewodniczący rady nadzorczej PKO BP Marek Głuchowski wcześniej nie wykluczał, że może zostać zorganizowany kolejny konkurs, jeśli w obecnym nie zostanie wybrany prezes.

W minioną środę rada nadzorcza spotkała się z dwojgiem kandydatów na stanowisko prezesa banku - Marią Pasło-Wiśniewską i Andrzejem Klesykiem.

Pasło-Wiśniewska, b. prezes Pekao SA, jest posłanką PO. Głuchowski, pytany w kwietniu przez dziennikarzy, czy przynależność partyjna kandydatki nie jest przeszkodą, uchylił się od odpowiedzi. Andrzej Klesyk jest wiceprezesem Boston Consulting Group w Polsce. Raz już wygrał konkurs na prezesa PKO BP, jednak wówczas sam zrezygnował.

PKO BP nie ma prezesa od czerwca ub.r., kiedy ze stanowiska - po czterech latach pełnienia funkcji - ustąpił Andrzej Podsiadło. Od 11 kwietnia obowiązki prezesa banku (do czasu wyboru prezesa) pełni Rafał Juszczak.

Na koniec 2006 r. PKO BP miał 2,12 mld zł zysku netto, a rentowność wyniosła 27 proc. (brutto). Akcjonariusze banku zdecydowali, że z zysku osiągniętego w 2006 r. zostanie wypłaconych 980 mln zł dywidendy, co daje 0,98 zł dywidendy na akcję. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane