Dedal zostanie w Pompejach

DI, PAP
20-04-2017, 22:00

Monumentalna rzeźba „Dedal” Igora Mitoraja, wystawiona w Pompejach w ramach ekspozycji 30 prac polskiego artysty, pozostanie tam na zawsze.

To dar dla państwa włoskiego — ogłosił Dario Franceschini, minister kultury. Rzeźba znajduje się przy wejściu na teren pozostałości starożytnego miasta zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza. O tym, że dzieło zostanie podarowane Pompejom, informował już w zeszłym roku Stefano Contini, marszand zmarłego w 2014 r. rzeźbiarza.

Wystawa dzieł polskiego artysty została otwarta w maju 2016 r. przez Sergia Mattarellę, prezydenta Włoch, i potrwa do 1 maja. Igor Mitoraj, który przez wiele lat mieszkał i pracował w Pietrasanta w Toskanii, cieszył się we Włoszech ogromnym uznaniem i sławą. W 2011 r. wielkim wydarzeniem była jego wystawa w Dolinie Świątyń w Agrygencie na Sycylii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Dedal zostanie w Pompejach