Deficyt budżetowy na poziomie 41,5 mld zł

PAP
opublikowano: 26-09-2017, 16:53

Projekt ustawy budżetowej na 2018 r. zakłada deficyt budżetowy na poziomie 41,5 mld zł - poinformował we wtorek wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że dochody budżetu ustalono na 355 mld zł, a wydatki na 397 mld zł.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2018 r.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

 Wicepremier, minister rozwoju i finansów poinformował na konferencji prasowej, że przyszłoroczne dochody budżetowe planowane są na 355 mld zł, z kolei wydatki na poziomie 397 mld zł. Dodał, że deficyt - zgodnie z projektem - ma wynosić 41,5 mld zł.

Morawiecki poinformował, że deficyt sektora finansów publicznych, liczony zgodnie z metodologią Eurostatu, został ustalony na poziomie 2,7 proc. do PKB. Podkreślił, że "zgodnie z metodologią krajową, deficyt budżetu państwa jest jeszcze niższy".

 

Wicepremier dodał, że w projekcie budżetu przyszłoroczny wzrost gospodarczy został ustalony na poziomie 3,9 proc. PKB, a inflacja na 2,3 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu