Czytasz dzięki

Deka powiększa polski portfel

EG
opublikowano: 04-01-2012, 00:00

Yareal pozbywa się Mokotowska Square. Wartość transakcji oszacowano na 50 mln EUR.

W nowym roku mamy ruch w biurowcach. Najpierw fundusz IVG kupił od Mermaid Properties Pałac Młodziejowskiego w Warszawie. Wczoraj deweloper Yareal Polska sprzedał siedmiokondygnacyjny biurowiec Mokotowska Square. Choć jego cena nie została ujawniona, jest szacowana na około 50 mln EUR przy stopie kapitalizacji 6,2 proc. (dochód z najmu w skali rocznej odniesiony do wartości transakcji).

To jeden z najlepszych wyników w Warszawie. W czasach prosperity biurowce w Warszawie osiągały stopę kapitalizacji niewiele niższą niż w przypadku Mokotowska Square (najgorsze obiekty sprzedawane były powyżej 7 proc., najlepsze poniżej 6 proc.).

Mokotowska Square, czyli przebudowany biurowiec Metalexportu, ma prawie 10 tys. mkw. powierzchni najmu, z czego 80 proc. jest wynajęte. Kupcem jest największy niemiecki fundusz nieruchomościowy Deka Immobilien, należący do DekaBank Group.

Ostatnio było o nim słychać w marcu ubiegłego roku, kiedy przejął warszawski biurowiec North Gate. Do jego portfela należą jeszcze m.in. krakowski Hotel andel’s i stołeczne biurowce Grzybowska Park i Atrium City. Tegoroczne plany Yareala dotyczą tylko Warszawy.

— Niedawno rozpoczęliśmy budowę kolejnego biurowca Oxygen Park przy Al. Jerozolimskich. Rozmawiamy też o nowych projektach mieszkaniowych blisko centrum — mówi Eric Dapoigny, prezes Yareala.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane