Dekorglass jednak inwestuje

MAG
opublikowano: 18-12-2018, 12:24

Miała być wspólna inwestycja ze słoweńską Steklarną, ale nie wyszła. Nie szkodzi. Polska firma wyda 156,5 mln zł  na trzy projekty w dwóch województwach.

Dekorglass Działdowo, firma zajmująca się dekoracją opakowań szklanych, dostała od zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu inwestycji. Nie byle jakiej, bo wartej 156,5 mln zł. Na wręczenie decyzji przyjechał Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i rozwoju.

Dekorglass zrealizuje trzy projekty na 13,9 ha: w Działdowie i Komornikach w województwie warmińsko-mazurskim oraz w Turze w województwie kujawsko-pomorskim. Firma zatrudni dodatkowo 50 osób. Rozbuduje i zmodernizuje hutę szkła i zakład dekoracji opakowań szklanych. Aby w pełni zagospodarować odpady poprodukcyjne, inwestor wybuduje też zakład produkcji szkła piankowego stosowanego w budownictwie.

Dekorglass zaplanował inwestycję w Działdowie dwa lata temu. Wówczas warmińska strefa została poszerzona o grunty należące do Steklarna Hrastnik Polska, spółki, w której słoweński producent opakowań szklanych miał 60 proc., a Dekorglass resztę. Firmy planowały budowę huty szkła za 160 mln zł i zatrudnienie co najmniej 200 osób. W listopadzie tego roku Steklarna ogłosiła, że rezygnuje z projektu i planuje rozwój w zakładzie w Hrastniku. Zainwestuje tam w produkcję szkła super premium „którego nie mogłaby wytwarzać w Polsce ze względu na brak pracowników z odpowiednią wiedzą”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu