Delikatny wzrost wartości złotego

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy, DM BOŚ
opublikowano: 04-09-2017, 09:15

Początek poniedziałkowej sesji na rynku polskiego złotego jest spokojny. Notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się delikatnie w górę, oscylując w okolicach poziomu 93,50-93,60 pkt. Zwyżka notowań rodzimej waluty jest jednak niewielka, a dominująca w poprzednim tygodniu presja podażowa jest widoczna na wykresie BOSSAPLN także dzisiaj rano.

Dynamicznego odreagowania wzrostowego w przypadku polskiego złotego trudno się dzisiaj spodziewać, zważywszy na ogólnoświatowe nastawienie risk-off na początku bieżącego tygodnia i związaną z nim ucieczkę kapitału w kierunku tzw. „bezpiecznych przystani” (widać ją chociażby po zachowaniu kursów USD/JPY oraz USD/CHF). 

Warto również mieć na uwadze fakt, że dzisiejsza sesja na globalnych rynkach finansowych odbywa się pod nieobecność inwestorów amerykańskich i kanadyjskich ze względu na obchodzony w tych krajach Dzień Pracy. To oznacza, że silniejsza reakcja na weekendowe działania Korei Północnej może być widoczna dopiero jutro. Natomiast dzisiaj kalendarz danych jest relatywnie ubogi, a dla Polski praktycznie pusty, co oznacza, że PLN pozostanie pod dominującym wpływem sytuacji na rynku globalnym.

Dzisiaj rano notowania USD/PLN delikatnie rosną, przekraczając poziom 3,58, jednak wciąż tkwiąc w wyraźnym średnioterminowym trendzie spadkowym. Lepiej radzi sobie kurs EUR/PLN, gdzie po nerwowym, ale konsolidacyjnym poprzednim tygodniu dzisiaj rano widzimy odbicie w górę do okolic 4,2560. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy, DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Delikatny wzrost wartości złotego