Dell odmienił biznesowe pecety

Kamil Kosiński
opublikowano: 09-03-2011, 00:00

Amerykański producent zmienił w komputerach tak wiele, że musiał je zaprojektować od nowa.

Amerykański producent zmienił w komputerach tak wiele, że musiał je zaprojektować od nowa.

Planujesz zakup nowych komputerów do firmy? Może warto się wstrzymać. Dell właśnie gruntowanie odświeża ofertę laptopów i desktopów dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Nie jest to tylko zwyczajowy lifting, jakiemu producenci pecetów poddają swoją ofertę co 1-1,5 roku. Wszystkie maszyny z linii Latitude, OptiPlex, Precision zostały zaprojektowane od podstaw. Nowe komputery będą w Polsce dostępne na przełomie marca i kwietnia.

Solidność w cenie

Największe zmiany dotyczą laptopów. Urządzenia te są nieco cięższe, ale trwalsze od dostępnych teraz.

— Nawet elementy wyglądające na plastikowe są w nowych komputerach zrobione ze stopów magnezu. Przez to notebooki stały się odporne na zarysowanie — zapewnia Maciej Filipkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Della.

Komputery, w których nie zamontowano dysków SSD, tylko klasyczne dyski twarde (HDD), wzbogacono o mechanizm ich parkowania. Specjalny czujnik bezwładnościowy rejestruje lot komputera z wysokości większej niż 15 cm i natychmiast odsuwa głowicę znad talerza dysku. Chroni tym samym talerz przed zarysowaniem przez głowicę, co jest jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń laptopów.

Udoskonalony został również system zapobiegający uszkodzeniu komputera w wyniku przypadkowego zalania klawiatury. Płyn powinien po prostu przeciec przez urządzenie. Mechanizm ten jest stosowany we wszystkich notebookach Latitude i Precision. Dotychczas klawiatura też była, co prawda, odporna na zalanie, ale dla usunięcia przypadkowo wylanego płynu trzeba było komputer przechylić.

Wymienne elementy

Nową odsłonę podstawowej linii laptopów dla średnich i dużych firm cechuje też niespotykana dotychczas unifikacja komponentów. Dyski twarde, napędy DVD, baterie można swobodnie przekładać między różnymi modelami notebooków Latitude.

— Nie chodzi o zasilacze, tylko o części stricte komputerowe. Ich wymienność to cecha bardzo ważna dla biznesu, bo zwiększa możliwości samodzielnego przystosowywania firmowych komputerów do zmieniających się potrzeb — podkreśla Maciej Filipkowski.

Każdy komputer biznesowy został też wyposażony w złącze HDMI. Coraz częściej wykorzystuje się je do podłączania urządzeń peryferyjnych, np. projektorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu