Dell rozważa zawieszenie rozmów o inwestycji przez przecieki prasowe

Internet Securities
opublikowano: 05-10-2005, 11:01

Amerykański koncern komputerowy Dell rozważa zawieszenie rozmów na temat inwestycji w Polsce ze względu na przecieki na temat tego projektu pojawiające się w polskiej prasie, powiedział w środę Sebastian Mikosz, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Amerykański koncern komputerowy Dell rozważa zawieszenie rozmów na temat inwestycji w Polsce ze względu na przecieki na temat tego projektu pojawiające się w polskiej prasie, powiedział w środę Sebastian Mikosz, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

„Prowadzimy rozmowy z Dellem, ale Dell nie dokonał deklaracji co do lokalizacji inwestycji czy w Polsce, czy poza Polską. Na razie rozważa zawieszenie rozmów z powodu burzy prasowej. Jest to niekorzystna i kłopotliwa sytuacja. Nie wiem, jakie będą decyzje inwestora po dzisiejszym poranku” – powiedział Mikosz dziennikarzom.

Środowa „Gazeta Wyborcza” napisała, opierając się na swoich ustaleniach, że Dell chce wybudować w Łodzi montownię komputerów za 120 mln euro. W fabryce znalazłoby zatrudnienie ok. 3.000 osób, a w firmach kooperujących – czterokrotnie więcej. Była to kolejna publikacja prasowa na temat tej inwestycji.

Jak przypomina „GW”, Dell jest kolejnym koncernem technologicznym, wyrażającym ostatnio zainteresowanie Polską. Wcześniej decyzje o inwestycjach ogłosiły m.in. IBM (centrum badawcze w Krakowie), LG Philips (fabryka ekranów LCD pod Wrocławiem) i Delphi (centrum badawcze w Krakowie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane