Delloite: większość rafinerii nie jest gotowa na 'koniec złotej ery'

opublikowano: 25-06-2019, 08:37

Zdecydowana większość rafinerii ropy naftowej i producentów chemikaliów jest źle przygotowana na zbliżający się koniec „złotej ery” przemysłu, w obliczu boomu łupkowego i zmieniających się trendów popytu, ostrzega firma doradcze Deloitte.

Jedynie 5 proc. z 1350 firm przeanalizowanych przez Deloitte dokonało znaczących zmian w ocenie ryzyka w ciągu ostatnich 5 lat. A ryzyko to wynika m.in. z uwagi na fakt, że pojazdy elektryczne i surowsze przepisy dotyczące ochrony środowiska mogą wkroczyć na tradycyjne rynki rafinerii. 

Przemysł rafineryjny i petrochemiczny
Zobacz więcej

Przemysł rafineryjny i petrochemiczny fot. Bloomberg

Złoty wiek downstreamu dobiega końca, a większość istniejącego przemysłu nie jest przygotowana na nadchodzącą nową normę - wynika z raportu Deloitte.

Ostrzeżenie pojawia się, gdy niektórzy z największych producentów w branży, w tym Exxon Mobil, już zwiększają swoje możliwości produkowania chemicznych elementów budulcowych do tworzyw sztucznych i innych produktów.

Teraz branża paliwowa wygląda nieco niepewnie, dlatego inwestycje chemiczne stają się interesujące – napisano w raporcie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy