Deloitte: polska rodzina wyda więcej na święta

opublikowano: 24-11-2016, 12:03

Na prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi polska rodzina zamierza wydać średnio 1 121 zł, czyli o 5 proc. więcej niż w ubiegłym roku, wynika z badania "Zakupy Świąteczne 2016" przeprowadzonego przez firmę Deloitte.

Jednak choć kwota planowanych wydatków jest większa niż koszt ubiegłorocznych świąt, to warto jednak podkreślić, że na święta 2015 planowane wydatki były wyższe i wynosiły 1 282 zł. Oznacza to, że ubiegłoroczny budżet był znacznie przeszacowany.
Najbardziej spodziewanym prezentem są w tym roku kosmetyki i perfumy, które zdetronizowały książki, dotychczasowego lidera w rankingu prezentów.

Zobacz więcej

Małgorzata Pstrągowska

Tymczasem w kilku badanych krajach europejskich respondenci spodziewają się pod choinką znaleźć gotówkę. Aż 37 proc. pieniędzy przeznaczonych na prezenty pozostawimy w sklepach internetowych, ale jedzenie nadal kupimy przede wszystkim w dyskontach. Jedna trzecia Polaków po upominki dla najbliższych wybierze się pomiędzy 1 a 15 grudnia.

W tym roku Polacy na prezenty przeznaczą ok. 44 proc. swojego bożonarodzeniowego budżetu (489 zł), a na jedzenie 46 proc. (512 zł). Na spotkania towarzyskie planują natomiast wydać 120 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Deloitte: polska rodzina wyda więcej na święta