Deloitte zwiększa zatrudnienie w Rzeszowie

AR
opublikowano: 11-06-2018, 13:51
aktualizacja: 11-06-2018, 13:54

Międzynarodowa firma doradcza do końca tego roku chce zrekrutować w stolicy Podkarpacia 100 nowych osób, zwiększając zatrudnienie w tym mieście o jedną czwartą.

Pół tysiąca – tyle docelowo ma pracować w rzeszowskim Centrum Usług dla Biznesu  Deloitte (Deloitte CE Business Services Center). To oddział spółki, który oferuje usługi dla biznesu firmom z Europy Środkowo-Wschodniej.

– Przez 2,5 roku zatrudniliśmy w Rzeszowie ponad 400 osób. Obserwujemy sytuację rynkową i reagujemy na potrzeby biznesu rozwijając procesy wsparcia istniejących kompetencji związanych z  finansami, kadrami, płacami i IT. Aktualnie poszukujemy pracowników na stanowiska tzw. entry-level we wszystkich działach. Zatrudnienie w firmie znajdą również eksperci, którzy mają już doświadczenie zawodowe -  mówi Ewa Rzeczkowska, rzecznik prasowy Deloitte.

Od połowy maja na stronie Deloitte rzeczywiscie przybywa ofert pracy - firma rekrutuje, m.in., analityków, specjalistów od audytu, konsultantów IT.  

Deloitte otworzył rzeszowski oddział  w 2015 roku. Mieści się on w biurowcu SkyRes i świadczy usługi dla 18 krajów. W jego ramach funkcjonują cztery działy: audytu, finansów, IT i zarządzania ryzykiem. 

– Wybraliśmy Rzeszów ze względu na potencjał mieszkających tu oraz uczących się młodych ludzi, ich wykształceniem i determinacją, jak i z dogodnym położeniem dynamicznie rozwijającego się miasta. Duża liczba studentów, którzy uczą się na uczelniach w Rzeszowie, oraz miastach takich jak Lublin czy Kraków, to ogromny atut tej lokalizacji. Rzeszów posiada dogodne położenie geograficzne oraz rozwiązania komunikacyjne związane z międzynarodowym lotniskiem i drogami dojazdowymi. Miasto oferuje infrastrukturę na najwyższym poziomie, jak również wieloletnie  relacje kulturowe i gospodarcze z krajami Europy Środkowej. Ważnym czynnikiem jest także przychylność lokalnych władz – mówi Ewa Rzeczkowska, rzecznik prasowy Deloitte.

Bezrobocie na Podkarpaciu jest obecnie zncznie niższe niż jeszcze kilka lat temu. Nadal jednak stopa bezrobocia w tym regionie większa niż średnia stopa bezrobocia w kraju. W kwietniu wyniosła 9,3 proc., podczas gdy w całej Polsce 6,3 proc. 

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw na Podkarpaciu wynosi 3968,61 zł. 

„Podkarpacie jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Polsce. Wiele osób wyjechało stąd na studia bądź w poszukiwaniu pracy. Teraz duża część z nich wraca lub myśli o powrocie w rodzinne strony. Między innymi do tych osób rzeszowska firma kieruje swoją ofertę” – komentuje urząd miasta. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu