Demokraci z Senatu wycofują płacę minimalną aby przeprowadzić pakiet wsparcia

opublikowano: 01-03-2021, 17:13

Demokraci z Senatu USA zdecydowali się wycofać pomysł wykorzystania systemu podatkowego do karania firm, które nie podwyższą płacy minimalnej najmniej zarabiającym, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

To próba zwiększenia szans na przyjęcie przez Senat pakietu wsparcia przygotowanego przez administrację prezydenta Joe Bidena. W sobotę przegłosowała go już Izba Reprezentantów.

Pomysł wymuszenia podwyżki federalnej płacy minimalnej na firmach przy użyciu systemu podatkowego wynikał z czwartkowej decyzji Senatu. Uznał on, że podwyżka płacy minimalnej nie może być wprowadzona w trybie, z którego skorzystali Demokraci, aby uniknąć konieczności uzyskania choć częściowego poparcia Republikanów.

Senat może rozpocząć rozpatrywanie pakietu stymulacyjnego już w środę. Głosowanie mogłoby się odbyć wówczas nawet w późnych godzinach w czwartek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane