Dent-a-Medical liczy nawet na milion potencjalnych pacjentów

AT
29-03-2011, 00:00

Sieć klinik dentystycznych chce sięgnąć po klientów dwóch banków.

Sieć klinik dentystycznych chce sięgnąć po klientów dwóch banków.

Od pierwszego kwietnia, w ramach umowy z PZU Pomoc, z usług wrocławskiej spółki będzie mogło skorzystać 200 tys. klientów towarzystwa. Do ich dyspozycji będzie prawie 200 placówek na terenie całej Polski. W ramach pakietu pacjenci otrzymają bezpłatne badania profilaktyczne i zniżki od kilkunastu do 30 proc.

— Pakiety sprzedajemy instytucjom finansowym i towarzystwom ubezpieczeniowym — tłumaczy Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical.

System rozliczeń z firmami opiera się głównie na ryczałcie lub sumie opłaty ryczałtowej i prowizji. Do tego należy dodać prowizje uzależnione od liczby i wartości wizyt pacjentów w placówkach.

— Planowana liczba klientów grupy PZU, którzy zostaną objęci pakietem w ciągu roku współpracy, wynosi dwa miliony. Docelowo w ciągu trzech lat grupa ma się zwiększyć do około 6 mln osób — mówi Przemysław Mulik dyrektor ds. sprzedaży PZU Pomoc.

Według wyliczeń PZU i Dent-a-Medical, z usług skorzysta około 10-15 proc. objętych pakietem — w ciągu roku będzie to ponad 200 tys. pacjentów.

Z obliczeń TU Signal Iduna, z usług dentystycznych regularnie korzysta 13-18 proc. ich uprawnionych klientów. Przy czym większość to osoby, które — w odróżnieniu od klientów np. PZU — nie muszą dopłacać z własnej kieszeni.

Dent-a-Medical na temat pakietu prowadzi zaawansowane rozmowy z dwoma bankami. Jeśli zakończą się podpisaniem umów, baza potencjalnych klientów spółki może powiększyć się nawet o milion osób.

Spółka zmieniła model biznesowy dwa lata temu — na początku zrezygnowała z budowy własnych klinik na rzecz sieci franczyzowej, w zeszłym roku zdecydowała rozwijać się w ramach sieci partnerskiej.

— Pierwszych zysków oczekujemy dopiero w przyszłym roku — zapowiada Mariusz Andrych.

Wrocławska spółka zakończyła ubiegły rok z 2,9 mln zł straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dent-a-Medical liczy nawet na milion potencjalnych pacjentów