Dent-a-Medical ma partnera

KZ
opublikowano: 17-08-2010, 00:00

Spółka finalizuje trwające od kilku miesięcy negocjacje z zagranicznym inwestorem strategicznym.

Spółka finalizuje trwające od kilku miesięcy negocjacje z zagranicznym inwestorem strategicznym.

Dent-a-Medical, firma budująca ogólnopolską sieć partnerską gabinetów stomatologicznych, podpisała list intencyjny w sprawie współpracy na rynku polskim z niewymienionym z nazwy zagranicznym podmiotem, który miałby się stać partnerem strategicznym. Umowa ma zostać podpisana do końca sierpnia. Spółka zawarła jednocześnie umowy z inwestorami długoterminowymi, którzy zobowiązali się wyłożyć 2 mln zł na zabezpieczenie umowy z partnerem strategicznym oraz budowę sieci klinik partnerskich.

— Wielomiesięczne i trudne negocjacje kończą się po naszej myśli. Zapisy umowy są bardzo wymagające w stosunku do naszej działalności, dlatego postanowiliśmy znaleźć inwestorów, którzy w zamian za część udziałów zainwestują na długi czas w sieć naszych klinik. Umowy, które z nimi podpisaliśmy, zawierają zasadę lock-up, dzięki czemu odsprzedane akcje Dent-a-Medical nie trafią do sprzedaży. Współpraca z partnerem strategicznym pozwoli na znaczne przyśpieszenie prac związanych z rozwojem sieci klinik — mówi Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical.

W związku z umowami spółka zawiesiła zapowiedzianą niedawno emisję akcji serii E. Prawo jej poboru już przyznano, a o tym, czy oferta będzie kontynuowana, zdecyduje NWZA zwołane na 8 września.

Kurs Dent-a-Medical nie zareagował na nowe informacje. Wciąż wynosi 0,05 zł, co oznacza, że kapitalizacja firmy przekracza 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu