Dent-a-Medical znów emituje akcje

Marcel Zatoński
opublikowano: 28-07-2010, 00:00

Do końca czerwca miało być dwadzieścia gabinetów dentystycznych. Są dwa, ale spółka nie zmienia planów.

Do końca czerwca miało być dwadzieścia gabinetów dentystycznych. Są dwa, ale spółka nie zmienia planów.

Dziś formalnie przyznano prawa poboru akcji serii E wrocławskiej spółki, która chce stworzyć sieć gabinetów dentystycznych w całym kraju. Cena emisyjna wynosi 0,02 zł.

— Ze sprzedaży ponad 80 mln akcji chcemy uzyskać co najmniej 1,5 mln zł. Pieniądze te przeznaczymy na realizację naszej strategii i rozwój sieci franczyzowej — mówi prezes Mariusz Andrych.

Po niepowodzeniu poprzedniej emisji, przy stracie netto na koniec 2009 r. przekraczającej 3,8 mln zł i przy kursie akcji wynoszącym 0,03 zł, notowany na NewConnect Dent-a-Medical bardzo potrzebuje kapitału. Nie jest jednak pewne, że inwestorzy zaufają spółce po serii niezrealizowanych zapowiedzi.

Przypomnijmy te obietnice: do końca czerwca w sieci franczyzowej miało działać 20 gabinetów stomatologicznych, do końca roku — już 40, a na przełomie 2011 i 2012 r. dentyści pod szyldem Dent-a-Medical mieli przyjmować pacjentów w aż 200 punktach w całym kraju. Spółka chwaliła się podpisanymi listami intencyjnymi (łącznie z jedenastoma placówkami, w tym pięcioma z Wrocławia). Dziś — podobnie jak na początku roku — w sieci Dent-a-Medical są tylko dwa gabinety: we Wrocławiu i w Warszawie. Wrocławski w marcu został przekazany we franczyzę, to samo stanie się w sierpniu z warszawskim.

— Nic się nie zmieniło, nie odwołujemy planów. Liczba 40 placówek na koniec roku jest jak najbardziej realna — mówi Mariusz Andrych.

Tłumaczy, że umowy franczyzowe z gabinetami dentystycznymi zostaną podpisane zaraz po tym, jak zakończą się negocjacje z ubezpieczycielem (w sprawie wspólnej oferty dla pacjentów) i inwestorem branżowym z Hiszpanii. Rozmowy te według pierwotnych planów miały się zakończyć miesiąc temu.

W spółce wierzą jednak w sukces emisji. Prezes Andrych uważa, że oferta jest korzystna dla inwestorów, zapowiada również ujawnienie w najbliższym czasie informacji, które zachęcą do zakupu akcji. Czy sam obejmie w całości przysługujący mu pakiet?

— Może nie w całości, ale na pewno w dużej części — zapewnia Mariusz Andrych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dent-a-Medical znów emituje akcje