„Departament Skarbu stracił wiarygodność”

MD
opublikowano: 05-10-2009, 13:08

Stało się to wówczas, kiedy poinformował, że pierwsze pieniądze z programu TARP trafią do „zdrowych banków”, twierdzi Neil Barofsky, który nadzoruje ten program.

Ówczesny sekretarz skarbu Henry Paulson i szef Fed Ben Bernanke mieli wątpliwości co do kondycji finansowej co najmniej kilku z dziewięciu banków, które otrzymały rok temu łącznie 125 mld USD w ramach Troubled Asset Relief Program, głosi opublikowany w poniedziałek raport Barofsky’ego. Dwa ze wspomnianych banków, Bank of America i Citigroup, musiały być potem ratowane pieniędzmi podatników.

Barofsky uważa, że Departament Skarbu powinien dostrzegać większą możliwość pojawienia się problemów finansowych największych banków kiery rozpoczynał program TARP rok temu.

- Departament Skarbu mógł stworzyć nierealistyczne  oczekiwania dotyczące kondycji tych instytucji oraz ich zdolności do pożyczania pieniędzy – napisał. – Departament Skarbu i program TARP straciły wiarygodność kiedy akcja kredytowa tych instytucji w rzeczywistości nie wzrosła i kiedy kolejne wydarzenia (…) pokazały, że co najmniej kilka z nich nie było w dobrej kondycji – podkreślił.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane