Depfa Bank chce być liderem finansowania sektora publicznego w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
30-11-2005, 16:40

Depfa Bank, który oficjalnie otworzył swoje przedstawicielstwo w Polsce na początku października, chce stać się liderem w finansowaniu sektora publicznego w Polsce. W 2006 roku chce uczestniczyć w sfinansowaniu projektów o wartości powyżej 1 mld euro, powiedział dyrektor polskiego przedstawicielstwa Paweł Piłatkowski.

Depfa Bank, który oficjalnie otworzył swoje przedstawicielstwo w Polsce na początku października, chce stać się liderem w finansowaniu sektora publicznego w Polsce. W 2006 roku chce uczestniczyć w sfinansowaniu projektów o wartości powyżej 1 mld euro, powiedział dyrektor polskiego przedstawicielstwa Paweł Piłatkowski.

„Z tych transakcji, które już są domknięte to kwota powyżej 1 mld euro tylko w tym roku, a na przyszły rok zakładamy, że ta kwota ulegnie zwiększeniu lub przynajmniej chcielibyśmy ją utrzymać” – powiedział dziennikarzom Piłatkowski.

„Na świecie jesteśmy na 1 albo 2 miejscu i taką samą pozycję chcielibyśmy mieć w Polsce, jeśli chodzi o finansowanie sektora publicznego. To jest finansowanie długoterminowe i na duże kwoty” – dodał.

Depfa Bank z centralną w Dublinie w Irlandii zajmuje się finansowaniem sektora publicznego i samorządowego, a w Polsce prowadzi działalność od 1998 roku. Obecnie zaangażowanie Depfa Banku w finansowanie przedsięwzięć w Polsce sięga 5,5 mld euro.

„Zaczynamy angażować się w projekty strukturalne. Do tej pory były to projekty dla gmin i władz komunalnych. Chcemy rozszerzyć współpracę przy budowie kolei, dróg, autostrad, budowy mieszkań i na tym chcielibyśmy się skoncentrować” – powiedział zaś Gerhard Bruckermann, prezes Depfa Bank plc.

Bank uczestniczył w finansowaniu takich przedsięwzięć jak budowa odcinków autostrady A4 czy A2. Chce też oferować usługi doradcze w zakresie realizacji infrastruktury dla podmiotów z sektora publicznego i prywatnego czy też usługi doradcze w zakresie uzyskania ratingu kredytowego dla jednostek sektora publicznego.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Depfa Bank chce być liderem finansowania sektora publicznego w Polsce