Depresja w USA. Nie, raczej Wielka Recesja

MD
13-02-2009, 08:15

Recesja amerykańskiej gospodarki potrwa co  najmniej trzy lata, uważają przedstawiciele firm, które specjalizują się w  inwestycjach w upadające firmy i długi korporacyjne. 

- Ta katastrofa potrwa trzy-cztery lata – mówił Michael Psaros z firmy KPS Capital Partners, podczas konferencji branżowej w Nowym Jorku. 

Podkreślił, że amerykańska gospodarka przejdzie okres Wielkiej Recesji, która otworzy przed firmami branży bezprecedensowe możliwości.

- Zainwestujemy mnóstwo pieniędzy w tym roku – zapowiedział Psaros. – Możliwości spowodowane złym zarządzaniem wydają się niewyczerpalne – dodał.

Psaros powiedział, że KPS Capital w ubiegłym roku nie angażował się zbytnio, ale w obecnym znacznie zwiększy aktywność.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, które pojawią się w tym roku i przyszłym – podkreślił.

Holly Etlin z działającej od 30 lat firmy AlixPartners, specjalizującej się w zarabianiu na restrukturyzacji firm, uważa, że kryzys amerykańskiej gospodarki potrwa co najmniej 3 do 5 lat. Spowoduje to brak płynności na rynku kredytowym. Jej zdaniem najlepsze okazje inwestycyjne pojawią się przy okazji spodziewanej konsolidacji branży medialnej, szczególnie w segmencie prasy i książek. Jonathan Pertchik z WCI Communities uważa, że możliwości zarobienia pojawią się przy okazji restrukturyzacji branży produkcji etanolu.
MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Depresja w USA. Nie, raczej Wielka Recesja