Deripaska nie będzie prezesem Rusal

opublikowano: 19-02-2018, 13:45
aktualizacja: 19-02-2018, 13:46

Alexandra Bouriko została szefową United Co. Rusal, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. To pierwsza kobieta na czele tego rosyjskiego koncernu metalurgiczno-górniczego. Dotychczas była w nim dyrektorem finansowym.

Zobacz więcej

Oleg Deripaska, fot. Bloomberg

Źródła agencji twierdzą, że dotychczasowy szef koncernu i jego znaczący akcjonariusz, Oleg Deripaska, postanowił odejść ze stanowiska w ramach większych przetasowań we władzach należącego do niego biznesowego imperium. Zapewniają, że nie ma to związku z konfliktem między Deripaską i prezydentem Władimirem Putinem w sprawie spółki Norilsk Nickel, a także opublikowanym niedawno przez opozycjonistę Aleksjeja Nawalnego wideo z jachtu oligarchy ujawniające jego bliskie kontakty z władzami Rosji. Deripaska podobno zrezygnował ze stanowiska prezesa, aby móc bardziej zająć się pracami nad strategią swoich firm, a nie bieżącą działalnością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Deripaska nie będzie prezesem Rusal