Czytasz dzięki

Deutsche Bank: cztery cięcia stóp w USA do końca stycznia

opublikowano: 11-09-2019, 17:25

Deutsche Bank ostrzega, że ponowna eskalacja wojny handlowej mogłaby spowodować „średnią recesję” w USA i spadek stóp procentowych do zera.

Ekonomiści banku prognozują, że główna stopa Fed, obecnie wynosząca 2,0-2,25 proc., zostanie obniżona o 1 pkt. procentowy w okresie następnych sześciu miesięcy.

- Spodziewamy się cięcia o 25 pkt. bazowych na każdym z posiedzeń we wrześniu, październiku, grudniu i styczniu – głosi raport Deutsche Banku.

Jeden z jego autorów, główny ekonomista David Folkerts-Landau uważa także, że tempo wzrostu gospodarczego USA spadnie poniżej 1,5 proc. do połowy 2020 roku, zakładając zmniejszenie napięcia w relacjach między USA i Chinami lub utrzymanie obecnego ich stanu.

- Jeśli konflikt się nasili, USA zagraża zerowa stopa i średnia recesja – twierdzi ekonomista Deutsche Banku. - Jest ostatnio pewna deeskalacja na froncie handlowym USA-Chiny, ale nie ma jak dotąd oznak porozumienia – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane