Deutsche Bank: decyzja Fed bez znaczenia, będzie recesja w USA

opublikowano: 17-09-2019, 14:33

Binky Chadha, główny strateg globalny Deutsche Banku uważa, że recesja w USA jest już blisko, a obniżka stop przez Fed temu nie zapobiegnie. Podkreśla, że S&P500 ignoruje wszystkie sygnały ostrzegawcze.

- Jesteśmy ostrożni co do akcji. Twierdzimy, że trzeba zająć pozycje defensywne, a także, że amerykański rynek akcji poszedł daleko wyżej niż wskazywałby wzrost gospodarczy – powiedział Chadha.

Fot. Bloomberg

Zwrócił uwagę, że S&P500 zwykle jest bardzo mocno skorelowany ze wskaźnikami cyklicznego wzrostu, jak ISM, który w ubiegłym miesiącu pokazał spadek aktywności. Strateg Deutsche Banku sugeruje, że S&P500 powinien być na poziomie ok. 2600 pkt., a nie prawie 3000 pkt., sygnalizującym bardzo mocne odbicie ISM.

Chadha zwrócił uwagę, że tempo wzrostu miejsc pracy spadło w USA z 2,5 proc. w połowie zeszłego roku do 1,3 proc. w ubiegłym miesiącu, czyli było najwolniejsze od 10 lat, sygnalizując gospodarkę zbliżającą się do „prędkości przeciągnięcia”.

- Za każdym razem kiedy wzrost liczby miejsc pracy jest poniżej 1 proc. kończy się to recesją. Twierdzimy, że gospodarka USA jest niebezpiecznie blisko momentu wejścia w recesję – powiedział strateg Deutsche Banku.

Chadha podkreśla, że los gospodarki zależy od dalszego przebiegu wojny handlowej. Twierdzi, że wyprzedaż na rynku akcji skłoniłaby prezydenta Donalda Trumpa do złagodzenia polityki handlowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane