Deutsche Bank: droga ropa może uderzyć w popyt

PAP
27-03-2012, 11:05

Ceny ropy zmierzają ku poziomom, które prowadzą do destrukcji popytu, oceniają w kwartalnym raporcie ekonomiści Deustche Bank. Analitycy podnieśli prognozę średniej ceny baryłki Brent w 2012 r. o 2 USD do 117 USD.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

"Z naszych szacunków wynika, że ceny ropy zmierzają ku poziomom, które prowadzą do destrukcji popytu" - napisano w marcowym raporcie.

"Podnieśliśmy naszą prognozę średniej ceny baryłki Brent w 2012 r. z 115 do 117 USD. Wynika to z ciągłych zakłóceń podaży i oczekiwanego powolnego powrotu produkcji w niespokojnych regionach do normalnych poziomów, a także z obaw o wolne moce produkcyjne OPEC/Arabii Saudyjskiej" - dodano.

"Naszym zdaniem podaż stała się istotniejszym czynnikiem dla cen ropy w tym roku i, biorąc pod uwagę skalę potencjalnych zakłóceń mogących wystąpić w przyszłości, będzie kluczowym czynnikiem ryzyka. Podkreślamy także strukturalny trend obniżającego się od 2005 r. światowego eksportu, co podnosiło ceny ropy w ostatnich latach" - napisano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Deutsche Bank: droga ropa może uderzyć w popyt