Deutsche Bank jest “strasznie niedokapitalizowany”

opublikowano: 16-06-2013, 10:35

Amerykański regulator bankowy uznał, że poziom rezerw kapitałowych Deutsche Banku jest „straszny” i pod tym względem znalazł się na liście na gorszych banków na świecie, informuje Reuters.

- Oni są strasznie niedokapitalizowani. Nie mają miejsca na błędy – powiedział Thomas Hoenig z Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) w rozmowie z Reutersem.

Hoenig, powiedział również, że światowe przepisy kapitałowe, znane jako Basel III, pozwalają pożyczkodawcom, by postrzegano ich jako dobrze dokapitalizowanych, podczas gdy tak nie jest. To dlatego, że przepisy pozwalają bankom na stosowanie skomplikowanego sposobu określania ryzykowności ich pożyczek przy określaniu zabezpieczenia.

Stosując jednak bardziej restrykcyjne założenia porównując akcje banku ze wszystkimi jego aktywami bez szacowania ryzyka, obraz banków takich jak Deutsche Bank jest zupełnie inny.

W tym roku Deutsche bank pozyskał z emisji nowego długu I akcji 5 mld EUR, zwiększając swój kapitał podstawowy do 9,5 proc., co zdaniem banku uczyniło go jednym z najlepiej dokapitalizowanych banków.

- Twierdzenie, że jesteśmy niedokapitalizowani nie jest właściwe, ponieważ wg Basel jesteśmy teraz jednym z najlepiej dokapitalizowanych banków na świecie – powiedział Reutersowi Stefan Krause, dyrektor ds. finansów w Deutsche Bank.

Thomas Hoenig, fot. Bloomberg
Thomas Hoenig, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane