Deutsche Bank kończy na razie skup akcji

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 01-07-2004, 00:00

W środę Deutsche Bank zakończył skup własnych akcji. Choć spółka zapowiedziała kontynuację wykupu, jej kurs nieznacznie spadł. Instytucji nie sprzyja zamieszanie wokół prezesa Josefa Ackermanna, dla którego prokuratorzy domagają się dwóch lat więzienia w zawieszeniu. To pokłosie działań menedżera w koncernie Mannesmann.

Bank skupił 58 milionów akcji, płacąc za każdą średnio 64,62 EUR. Na początku roku ta operacja i poprawa giełdowej koniunktury doprowadziła kurs DB do 76,4 EUR. Dziś wycena jest o 15 proc. niższa. Na szczęście bank potwierdził, że do listopada 2005 r. może skupić kolejne 45,5 mln papierów, czyli ponad 8 proc. kapitału spółki.

Dlaczego DB skupuje akcje? Jest kilka powodów. Główny, sygnalizowany przez zarząd, to poprawa notowań spółki. Wykup może również stanowić przygotowania do fuzji, o których mówi się od lat. Im droższy podmiot, tym większą ma siłę przetargową przy konsolidacji sektora. Tę powinny ułatwić jednolite standardy rachunkowości w Europie, przyjmowane od 2005 r. Powód wykupu może być też dużo bardziej prozaiczny. Na horyzoncie brak rentownych inwestycji, więc DB musi coś zrobić z nadmiarem gotówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deutsche Bank kończy na razie skup akcji