Deutsche Bank miał stracić 1,6 mld USD na jednej transakcji z udziałem spółki Warrena Buffetta

opublikowano: 21-02-2019, 07:26

The Wall Street Journal twierdzi, że Deutsche Bank miał stracić 1,6 mld USD na jednej transakcji obligacjami, w której uczestniczył Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.

Największy niemiecki bank miał kupić w 2007 roku portfel obligacji municypalnych wartości 7,8 mld USD. W następnym roku Deutsche Bank miał wydać 140 mln USD na zabezpieczenie przed niewypłacalnością tych obligacji w Berkshire. Dekadę po zakupie obligacji menedżerowie banku wciąż zwlekali z uznaniem, że przyniosła ona stratę, co wywołało spór między władzami Deutsche Banku i jego audytorem, pisze The Wall Street Journal. Ostatecznie niemiecki bank sprzedał obligacje ze stratą i wycofał zabezpieczenie w Berkshire. Skutkowało to zaksięgowaniem straty z transakcji wysokości 1,6 mld USA w 2016 roku.

Według The Wall Street Journal, szefowie Deutsche Banku jeszcze w 2018 roku debatowali, czy powinni skorygować wyniki z ubiegłych lat z powodu straty na transakcji. Ostatecznie mieli zdecydować, że tego nie zrobią. Rzecznik banku powiedział The Wall Street Journal, że transakcja została zakończona w 2016 roku w ramach zamykania oddziału nie będącego podstawową działalnością banku.

- Prawnicy spoza firmy i audytorzy, którzy przeglądali transakcję potwierdzili, że wszystko było zgodne ze standardami i praktykami księgowymi – podkreślił.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA