Deutsche Bank planuje na stałe wprowadzić model pracy hybrydowej

  • Paweł Makosz
opublikowano: 28-04-2021, 12:58

Deutsche Bank pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą pracownikom na pracę w domu do trzech dni w tygodniu. Polityka firmy związana z powrotem do biur jest jedną z najbardziej elastycznych wśród dużych międzynarodowych banków.

– Chcemy zapewnić naszym pracownikom możliwość hybrydowego modelu pracy. Pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą nam na 60-proc. udział pracy zdalnej w przedziale jednego tygodnia – powiedział dyrektor finansowy James von Moltke.

Deutsche Bank wielokrotnie podkreślał, że chce obniżyć koszty poprzez redukcję powierzchni biurowej. Czas pandemii udowodnił, że zwiększone możliwości pracy w domu nie obniżają produktywności.

Deutsche Bank
Deutsche Bank
Andreas Gebert

We wtorek, dyrektor generalny UBS Ralph Hamers powiedział, że większość pracowników jego banku może wrócić do biur w drugiej połowie roku. Model pracy będzie jednak mieszany.

– Wszyscy nauczyliśmy się w czasie pandemii, że możemy pracować i w domu i w biurze. Ta kombinacja zostanie z nami na przyszłość - powiedział Hamers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane