Deutsche Bank: pracujący zdalnie powinni płacić za to podatek

opublikowano: 12-11-2020, 08:35

Ekonomiści Deutsche Banku przekonują, że pracownicy, którzy po pandemii nadal będą pracować zdalnie, powinni płacić podatek za ten przywilej, pisze The Guardian.

Autorzy pomysłu twierdzą, że podatek powinien wynosić 5 proc. za każdy dzień pracy zdalnej. Argumentują, że nie pogorszyłoby to sytuacji przeciętnego zdalnego pracownika, bo zaoszczędzi on te pieniądze na kosztach dojazdu oraz braku konieczności kupna lunchu oraz ubrań do pracy. Ekonomiści Deutsche Banku wskazują możliwość alternatywnej zapłaty podatku przez pracodawcę, który nie zapewnia permanentnych miejsc do pracy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
Stefan Wermuth

Raport szacuje koszt podatku od zdalnej pracy na 49 mld USD rocznie w USA, 20 mld EUR w Niemczech i 7 mld GBP w Wielkiej Brytanii. Ekonomiści Deutsche Banku uważają, że pieniądze z podatku mogą być wykorzystane do finansowania dopłat dla najmniej zarabiających, którzy nie są w stanie wykonywać pracy zdalnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane