Deutsche Bank szykuje poważne zwolnienia w dziale obrotu akcjami

opublikowano: 28-06-2019, 16:41

Deutsche Bank szykuje się do zmniejszenia o połowę globalnej liczby swoich pracowników w zakresie obrotu akcjami w ramach szeroko zakrojonej restrukturyzacji mającej na celu zwiększenie rentowności, twierdzą źródła agencji Bloomberg.

W grę wchodzić ma nawet do 20 tys. etatów.

Deutsche Bank
fot. Bloomberg

Niemiecki kredytodawca ma sfinalizować plan, który może wyeliminować setki etatów w obrocie akcjami i badaniach, a także handlu instrumentami pochodnymi. Oczekuje się, że bank zacznie informować pracowników o cięciach - w tym w Stanach Zjednoczonych i Azji - już w przyszłym miesiącu, informują osoby związane ze sprawą. 

Pod koniec maja dyrektor naczelny Christian Sewing powiedział inwestorom, że kieruje serię „trudnych cięć” do działu bankowości inwestycyjnej po tym, jak nie udało się zrealizować długotrwałych planów naprawczych. Pracuje nad nowym planem restrukturyzacji, który najprawdopodobniej będzie obejmował głębokie cięcia w działalności spółek akcyjnych, a także w jednostce innej niż podstawowa, przeznaczonej do przechowywania niechcianych aktywów w celu likwidacji lub sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane