Czytasz dzięki

Deutsche Bank widzi ryzyko „rynku niedźwiedzia” w USA

opublikowano: 06-03-2020, 10:03

Stratedzy Deutsche Banku uważają, że przecena akcji w USA jest prawdopodobnie dopiero w połowie drogi i może skutkować pojawieniem się „rynku niedźwiedzia”.

W bazowym scenariuszu strategów Deutsche Banku spadek amerykańskiego rynku akcji może sięgnąć 15-20 proc. od ostatniego szczytu. Uważają, że dno może osiągnąć w drugim kwartale. Oznaczałoby to dalsze spadki na amerykańskich rynkach akcji, gdzie S&P500 spadł jak dotąd o 10 proc. poniżej szczytu.

Zobacz więcej

REUTERS/Brendan McDermid

- Po zaledwie dwóch tygodniach jest zbyt wcześnie, aby twierdzić, że ten epizod już się zakończył – głosi raport Deutsche Banku. – Naszym zdaniem, w cenach akcji wciąż nie uwzględniono pogorszenia danych makro i słabszego wzrostu zysków wynikających ze spadku aktywności – dodaje.

W najgorszym scenariuszu Deutsche Bank przewiduje, że skutkiem epidemii będzie recesja amerykańskiej gospodarki. Wówczas spadek rynku akcji poniżej szczytu może sięgnąć ok. 30 proc.

Strateg Deutsche Banku, Binky Chadha, trafnie przewidział wzrosty na amerykańskich rynkach akcji w 2019 roku. Wskazywał, że S&P500 zakończy rok wartością 3250 pkt. Indeks doszedł do 3231 pkt. Chanda nie spodziewa się wyraźnej zmiany wartości w 2020 roku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane