Deutsche Bank widzi ryzyko „rynku niedźwiedzia” w USA

opublikowano: 06-03-2020, 10:03

Stratedzy Deutsche Banku uważają, że przecena akcji w USA jest prawdopodobnie dopiero w połowie drogi i może skutkować pojawieniem się „rynku niedźwiedzia”.

W bazowym scenariuszu strategów Deutsche Banku spadek amerykańskiego rynku akcji może sięgnąć 15-20 proc. od ostatniego szczytu. Uważają, że dno może osiągnąć w drugim kwartale. Oznaczałoby to dalsze spadki na amerykańskich rynkach akcji, gdzie S&P500 spadł jak dotąd o 10 proc. poniżej szczytu.

REUTERS/Brendan McDermid

- Po zaledwie dwóch tygodniach jest zbyt wcześnie, aby twierdzić, że ten epizod już się zakończył – głosi raport Deutsche Banku. – Naszym zdaniem, w cenach akcji wciąż nie uwzględniono pogorszenia danych makro i słabszego wzrostu zysków wynikających ze spadku aktywności – dodaje.

W najgorszym scenariuszu Deutsche Bank przewiduje, że skutkiem epidemii będzie recesja amerykańskiej gospodarki. Wówczas spadek rynku akcji poniżej szczytu może sięgnąć ok. 30 proc.

Strateg Deutsche Banku, Binky Chadha, trafnie przewidział wzrosty na amerykańskich rynkach akcji w 2019 roku. Wskazywał, że S&P500 zakończy rok wartością 3250 pkt. Indeks doszedł do 3231 pkt. Chanda nie spodziewa się wyraźnej zmiany wartości w 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane