Jak zabezpieczyć portfel akcji przed ryzykiem politycznym? Deutsche Bank WM znalazło na to sposób

Aby chronić się przed znacznymi stratami kapitałowymi, inwestorzy giełdowi powinni przed kluczowymi wydarzeniami politycznymi kupować opcje sprzedaży indeksów, ocenia Christian Nolting z Deutsche Bank WM.

Przeważająca część oczekiwanej w tym roku zmienności rynkowej będzie związana z wydarzeniami ze świata polityki, powiedział w rozmowie z dziennikarzami Christian Nolting, główny zarządzający Deutsche Bank Wealth Management. Jego zdaniem przed wpływem takich wydarzeń jak wybory we Francji czy w Niemczech najlepiej chronić się opcjami sprzedaży indeksów, kupowanymi na dzień przed datą poszczególnych wydarzeń.

Specjalista przyznał, że jego towarzystwo przeniosło w ostatnich miesiącach część aktywów z obligacji  do akcji. Deutsche Bank WM przeważa obecnie akcje amerykańskie, japońskie i obligacje korporacyjne o ratingach inwestycyjnych i krótszych terminach zapadalności, a także obstawia umocnienie dolara wobec innych głównych walut. Neutralne podejście utrzymuje wobec ropy i akcji z rynków wschodzących oraz europejskich. Niedoważa tymczasem bezpieczne lokaty: obligacje skarbowe i złoto. Według Christiana Noltinga zaprzysiężonemu w piątek prezydentowi Donaldowi Trumpowi silny dolar nie jest na rękę, jednak będzie on nieuniknioną konsekwencją jego polityki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jak zabezpieczyć portfel akcji przed ryzykiem politycznym? Deutsche Bank WM znalazło na to sposób