Deutsche Boerse daje co najmniej 530 pensów za każdą akcję LSE

(Marek Druś)
opublikowano: 27-01-2005, 09:47

Deutsche Boerse poinformował w czwartek oficjalnie, że zapłaci co najmniej 530 pensów za każdą akcję London Stock Exchange, jeśli złożona przez niego oferta przejęcia londyńskiej giełdy uzyska poparcie jej władz.

Deutsche Boerse poinformował w czwartek oficjalnie, że zapłaci co najmniej 530 pensów za każdą akcję London Stock Exchange, jeśli złożona przez niego oferta przejęcia londyńskiej giełdy uzyska poparcie jej władz.

Operator giełdy we Frankfurcie poinformował, że efekt synergii po przejęciu London Stock Exchange przez Deutsche Boerse pozwoli zwiększyć zysk brutto londyńskiej giełdy o 100 mln EUR od 2008 roku. Koszty restrukturyzacji mają być z kolei niższe od tej kwoty.

Operator giełdy we Frankfurcie zobowiązał się do obniżenia kosztów handlu elektronicznego na LSE o 10 proc. od 2006 roku. Zapowiedział iż nie zostaną one podwyższone przez co najmniej pięć lat. Zobowiązał się jednocześnie, że nie podwyższy obecnych stawek po ewentualnym przejęciu LSE.

Deutsche Boerse deklaruje, że jeśli przejmie LSE, giełda londyńska nadal pozostanie pod nadzorem Financial Services Authority, brytyjskiego regulatora rynku kapitałowego. Funt ma pozostać obowiązującą na LSE walutą, a rynek będzie promowany jako główne miejsce notowania brytyjskich i nieeuropejskich spółek.

13 grudnia Deutesche Boerse złożył wstępną ofertę przejęcia LSE. Zaproponował 530 pensów za każdą jej akcję, co wyceniało wówczas wartość spółki na 1,3 mld GBP. Władze LSE odrzuciły wówczas ofertę uważając ją za zbyt niską.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane