Deutsche Boerse może wykupić do 10 proc. własnych akcji

(Marek Druś)
opublikowano: 23-03-2005, 20:59

Deutsche Boerse zapowiedziała rozpoczęcie programu wykupu własnych akcji. Chce dzięki temu pogodzić się z akcjonariuszami, którzy sprzeciwiali się planom przejęcia przez spółkę operatora londyńskiej giełdy, London Stock Exchange.

Deutsche Boerse zapowiedziała rozpoczęcie programu wykupu własnych akcji. Chce dzięki temu pogodzić się z akcjonariuszami, którzy sprzeciwiali się planom przejęcia przez spółkę operatora londyńskiej giełdy, London Stock Exchange.

Deutsche Boerse zapowiedziała, że w ramach reorganizacji finansowej, która ma podwyższyć jej efektywność, planuje przeprowadzić buyback 10 proc. akcji. Władze spółki zaznaczyły, że pod uwagę są brane także inne opcje. Zdaniem analityków, oznacza to możliwość np. wypłaty specjalnej dywidendy. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie WZA, które ma odbyć się już w maju.

Na początku marca Deutsche Boerse wycofała się z oferty przejęcia LSE w związku ze sprzeciwem niektórych funduszy, które są jej liczącymi się akcjonariuszami.

Kapitalizacja Deutsche Boerse wynosi ok. 6,6 mld EUR. Kurs akcji na środowym zamknięciu wynosił 59,10 EUR i był o 1,6 proc. wyższy od notowanego we wtorek.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane