Deutsche Telekom myśli o Wrocławiu

MAG
16-03-2007, 00:00

T-Systems, należący do niemieckiego telekomu, szuka miejsca pod centrum informatyczne. Wrocław wietrzy szansę.

T-Systems, należący do niemieckiego telekomu, szuka miejsca pod centrum informatyczne. Wrocław wietrzy szansę.

Pod koniec stycznia przedstawiciele Deutsche Telekom (DT) spotkali się z marszałkiem województwa dolnośląskiego. Lokalne dzienniki doniosły, że koncern szuka lokalizacji pod centrum informatyczne, w którym pracowałoby dwustu-trzystu, a docelowo może nawet tysiąc informatyków. Ma to być centrum T-Systems, dostawcy rozwiązań teleinformatycznych, spółki zależnej niemieckiego telekomu.

— DT szuka lokalizacji w kilku krajach, ale na razie ani koncern, ani spółka nie komentują żadnych informacji — mówi Bartosz Spik z T-Systems.

Firma nadal nie podjęła ostatecznej decyzji, ale myśli o Wrocławiu. T-Systems ma tu biuro, a w Warszawie oddział. W Polsce zatrudnia 80 osób.

— Ponieważ firma już u nas jest, bardzo by nam zależało, żeby rozwijała się właśnie we Wrocławiu — mówi Paweł Panczyj, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Centra oferujące outsourcing procesów informatycznych mają już we Wrocławiu m.in. Cap Gemini, Volvo czy KPIT Cummins.

T-Systems działa w 24 krajach i ma 12 mld EUR obrotów. Oferuje integrację i wdrożenia systemów wspomagających zarządzanie, usługi sieciowe i telekomunikacyjne, outsourcing aplikacyjny i usługi Desktop Services.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deutsche Telekom myśli o Wrocławiu