Deweloper Orco hitem Portfela PB!

Komitet Inwestycyjny PB
opublikowano: 27-04-2009, 00:00

Ryzyko się opłaciło. Na początku tygodnia przewidywaliśmy tylko korektę ostatniej fali wzrostowej. I tak było. Indeksy znowu rosną. My wykorzystaliśmy jednak słabość GPW. Za namową naszych internautów zwiększyliśmy ryzyko, dokupując akcje dwóch mniejszych spółek. Opłaciło się. Po trzech tygodniach "Portfel PB" przytył o 1 tys. zł. W skali roku daje to … 163-procentową stopę zwrotu! Oby tak dalej.

Jedną z kupionych w ubiegłym tygodniu spółek jest Orco. To luksemburski deweloper, którego dopadły kłopoty finansowe. W najbliższych dniach odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, które być może przybliży spółkę do wyjścia z tej trudnej sytuacji. W każdym razie liczy na to nasz tajemniczy internauta o ksywce "messiah84", a my razem z nim. Nie ukrywamy jednak, że wysoki zysk kusi, by go zrealizować. Na najbliższym posiedzeniu Komitetu Inwestycyjnego (odbędzie się lada dzień) podejmiemy decyzję.

Z pozostałych spółek, które mamy w portfelu, wciąż dobrze radzi sobie ING BSK. Być może inwestorzy przesadzili z pesymizmem, oceniając akcje banków. Prawdopodobnie cała branża zanotuje w pierwszym kwartale znacznie lepsze wyniki, niż przewidywali niektórzy analitycy (w czwartkowym "Pulsie Biznesu" pisaliśmy, że według Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zyski banków spadną o 45 proc.). Nieźle dała zarobić kupiona we wtorek Jutrzenka, oraz wcześniej nabyty Dom Development. Maruderem pozostaje Lotos. To jednak inwestycja raczej długoterminowa.

W ostatnich tygodniach nastroje na GPW znacząco się poprawiły. Wyceny niektórych spółek niczym nie przypominają już tych sprzed miesiąca. Wobec tego na forum pb.pl czekamy na Wasze nowe propozycje (co kupić, a co sprzedać) i argumenty "za".

Komitet Inwestycyjny PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny PB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu