Czytasz dzięki

Deweloperzy nie powiedzieli ostatniego słowa?

opublikowano: 31-10-2017, 12:37

Piotr Zybała, analityk Domu Maklerskiego mBanku, na liście najciekawszych akcji umieścił walory ośmiu deweloperów.

Najciekawsze propozycje portfelowe w branży deweloperskiej to zdaniem analityka: LC Corp, Lokum Deweloper, Atal, Robyg, Dom Development, Archicom, Echo Investment, Capital Park.

"Sprzedaż mieszkań wśród deweloperów giełdowych wzrosła w trzecim kwartale 2017 r. o 29 proc. r/r, co jest najwyższą dynamiką od ośmiu kwartałów i wyższą niż na szerokim rynku (+20 proc.). Po dziewięciu miesiącach nasza całoroczna prognoza jest wykonana w 77 proc., co jest argumentem za podniesieniem prognoz. Wysoka efektywność sprzedaży (ok. 30 proc.), powoduje presję na wzrost cen mieszkań. Spodziewamy się utrzymania tendencji w najbliższych kwartałach" - uważa Piotr Zybała.

Jego zdaniem, najtańsze pod względem wskaźnika C/Z dla prognoz na lata 2018-2019 są akcje Lokum Dewelopera (5,0), a w dalszej kolejności LC Corp, Archicom i Robyg (6), Atal (8) oraz Dom Development (9).

"We wszystkich powyższych spółkach widzimy szansę na podniesienie prognoz, zakładając że tendencje rynkowe nie ulegną istotnej zmianie w czwartym kwartale 2017 r." - dodano.

Wśród deweloperów komercyjnych specjalista poleca akcje Echa, m.in. ze względu na najwyższą stopę dywidendy w sektorze (10,8 proc. w 2018 r.).

" Grono atrakcyjnych deweloperów uzupełnia Capital Park, który wciąż jest notowany na bardzo niskim P/BV=0,6x. Przedstawione na konferencji prasowej cele na 2018 r.wyraźnie przewyższają nasze oczekiwania" - dodaje analityk.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane