DGA SA będzie samodzielnie prowadziła szkolenia dla zwalnianych stoczniowców

PAP
03-04-2009, 18:52

Firma DGA SA będzie samodzielnie prowadziła usługi pośrednictwa pracy oraz szkolenia dla zwalnianych stoczniowców w Gdyni i  Szczecinie - poinformowała w piątek Agencja Rozwoju Przemysłu.

"Agencja Rozwoju Przemysłu przyjmuje do wiadomości zamiar samodzielnej realizacji projektu +Wsparcie dla pracowników sektora budownictwa okrętowego, dotkniętych negatywnymi skutkami restrukturyzacji+ przez konsorcjum zarządzane przez DGA SA" - czytamy w komunikacie ARP.

Konsorcjum DGA-Work Service podpisało w lutym z ARP umowę na świadczenie tych usług - w ramach tzw. specustawy stoczniowej.

Firma Work Service, której współwłaścicielem jest b. senator PO Tomasz Misiak, bez przetargu dostała zlecenie na świadczenie tych usług. Ponadto Misiak pracował nad specustawą stoczniową jako szef senackiej komisji gospodarki narodowej; zgłaszał do niej poprawki.

18 marca br. wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik poinformował, że Work Service chce odstąpić od konsorcjum z DGA, które miało doradzać zwalnianym z pracy stoczniowcom.

ARP podkreśla w piątkowym komunikacie, że zgadza się na dalszą realizację projektu przez DGA SA "na zasadach iáw trybie przewidzianym umową z 20 lutego 2009 r.".

Agencja zaznacza jednocześnie, że "nie była i nie jest stroną porozumienia uczestników konsorcjum realizującego umowę".

DGA SA poinformowała na swoich stronach, że "zarządy firm Doradztwo Gospodarcze DGA SA z Poznania i Work Service SA z Wrocławia otrzymały od Agencji Rozwoju Przemysłu informację o przyjęciu do wiadomości zamiaru samodzielnej dalszej realizacji projektu +Wsparcie dla pracowników sektora budownictwa okrętowego, dotkniętych negatywnymi skutkami restrukturyzacji+ przez DGA SA na zasadach i w trybie przewidzianych umową zawartą w dniu 20 lutego 2009 r.".

"Firmy rozpoczęły formalne i organizacyjne działania związane z przejęciem i przygotowaniem przez DGA dodatkowych zasobów, które zagwarantują kontynuację projektu i realizację zobowiązań wynikających z umowy. Działania projektowe są cały czas realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem i osoby wchodzące do Programu Zwolnień Monitorowanych (PZM) mają zapewnione wsparcie" - czytamy w komunikacie, podpisanym przez prezesów obu spółek.

DGA SA poinformowała również, że do 3 kwietnia do Programu Zwolnień Monitorowanych przystąpiło 636 zwolnionych stoczniowców ze Stoczni Szczecińska Nowa oraz 402 ze Stoczni Gdynia. "Pierwsze szkolenia rozpoczną się zaraz po Świętach Wielkanocnych" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / DGA SA będzie samodzielnie prowadziła szkolenia dla zwalnianych stoczniowców