DGA wreszcie na plusie

KSA
01-09-2009, 00:00

Doradczo- -inwestycyjna spółka zakończyła półrocze zyskiem. Będzie się starała go utrzymać.

Doradczo- -inwestycyjna spółka zakończyła półrocze zyskiem. Będzie się starała go utrzymać.

Opóźnione projekty unijne w końcu ruszyły i DGA po serii rozczarowań może pochwalić się zyskiem. Doradcza spółka zakończyła półrocze przychodami na poziomie 16,4 mln zł, co oznacza wzrost o około 17 proc. w porównaniu z I półroczem 2008 r. EBITDA wyniosła 1,2 mln zł, wobec 3,7 mln zł straty rok temu. Na czysto spółka zarobiła 1,9 mln zł, a przed rokiem miała 4,5 mln zł straty.

— Mamy marżę brutto na sprzedaży na poziomie 24,4 proc., więc jesteśmy dalej niż w połowie drogi do wymarzonych 40 proc. — mówi Andrzej Głowacki, prezes DGA.

Zapowiada, że II półrocze pod względem wyników zapowiada się "stabilnie". To zwykle dobry okres dla jednostki stowarzyszonej — PBS DGA. Na przychody wpłynie też pozytywnie kontrakt na doradztwo dla zwalnianych stoczniowców, mimo że w obecnej sytuacji może on być dla spółki znacznie trudniejszy do zrealizowania, bo liczono na to, że wielu stoczniowców dostanie pracę u nowego inwestora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DGA wreszcie na plusie