DGP: Były prezes GetBacku straszył PiS aferą

opublikowano: 14-05-2018, 10:42
aktualizacja: 14-05-2018, 10:56

Konrad Kąkolewski, były prezes GetBacku, w czasie pełnienia tej funkcji wysłał do premiera i przewodniczącego KNF pisma, w których apelował o wsparcie spółki.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Konrad Kąkolewski
Zobacz więcej

Konrad Kąkolewski Fot. Marek Wiśniewski

Menedżer liczył na pożyczkę z Polskiego Funduszu Rozwoju oraz kredyty z kontrolowanych przez państwo PKO BP, Pekao i Alior, a także na udział funduszy z grupy PZU w emisji akcji. Chciał też pomocy w ekspansji zagranicznej. "Wsparcie miało się odbywać na zasadach komercyjnych" - zaznaczono, a Kąkolewski miał dodać, że jeśli wsparcie nie zostanie udzielone, to może się pojawić narracja, ze GetBack to "piramida finansowa PiS".

Według ustaleń "DGP", Konrad Kąkolewski zadeklarował też w piśmie do Mateusza Morawieckiego, że w przypadku  udzielenia wsparcia przez PFR, Abris - główny akcjonariusz GetBacku - zrezygnuje z roszczeń wobec państwa, które są przedmiotem arbitrażu w Sztokholmie. Czytaj także: Abris żąda miliarda od Polski

Więcej w artykule "Były prezes GetBacku straszył PiS aferą">>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy