"DGP": Solaris idzie na sprzedaż

  • DI
opublikowano: 03-04-2018, 10:39
aktualizacja: 03-04-2018, 10:40

Kontrolę nad polskim producentem autobusów mogą przejąć fundusze private equity, europejscy konkurenci lub Polski Fundusz Rozwoju, informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Solaris ma za sobą rekordowy rok pod względem sprzedaży i obrotów, a na 2018 r. ma już zamówienia na ponad 1400 autobusów i trolejbusów. W 2017 r. niemal 70 proc. sprzedaży trafiło na eksport.

Zobacz więcej

Solaris Urbino

Solaris

Rodzina Olszewskich, do których należy firma jako decyzję o sprzedaży motywuje względami osobistymi, informuje dziennik powołując się na anonimowego informatora.
Przejęciem polskiego producenta zainteresowane są podmioty z Turcji i Chin. Solarisem zainteresowane są także dwa fundusze private equity, które obecnie są w procesie due diligence.

W przypadku, gdyby rodzina nie zdecydowała się na sprzedaż całości biznesu, możliwe jest wpuszczenie do firmy inwestora mniejszościowego lub dopuszczenie do zarządzania nią osobom niezwiązanym z rodziną.

Jak informuje "DGP" procesowi przygląda się również Polski Fundusz Rozwoju, który mógłby przejąć Solaris z prywatnym partnerem.

Więcej na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu