DGS sprzedaje twist-offy

GRA
opublikowano: 06-07-2010, 00:00

Amerykanie chcą produkować więcej wieczek do słoików. Kupują część biznesu DGS.

Amerykanie chcą produkować więcej wieczek do słoików. Kupują część biznesu DGS.

Szykuje się spora transakcja na rynku zamknięć do szklanych opakowań. Amerykański Silgan Holdings zamierza kupić od DGS zorganizowaną część firmy. Wniosek w tej sprawie trafił już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

— Sprzedajemy część przedsiębiorstwa zajmującą się produkcją zamknięć do słoików szklanych, czyli tzw. twist-off. DGS skoncentruje się teraz na podstawowym biznesie — produkcji aluminiowych zamknięć do butelek na alkohole — mówi Michał Rusiecki, partner zarządzający w Enterprise Investors, które kontroluje 80 proc. akcji DGS.

— Jesteśmy trzecią firmą w Polsce, jeśli chodzi o twist-offy i trzecią firmą na świecie, jeśli chodzi o zakrętki do szklanych butelek. Wybraliśmy świat — wyjaśnia Marek Kłopocki, prezes DGS.

Wartości transakcji nie ujawnia żadna ze stron.

— Finalizujemy uzgodnienia dotyczące jej warunków — mówi Michał Rusiecki.

Silgan to jeden z czołowych graczy na światowym rynku opakowań dóbr konsumpcyjnych, a jego roczne obroty sięgają 3 mld USD. Ma 66 zakładów produkcyjnych w obu Amerykach, w Europie i w Azji. W Polsce firma ma zakład w Niepołomicach, koło Krakowa, specjalizujący się w produkcji wieczek typu twist-off. Można więc przypuszczać, że planuje ekspansję na polskim rynku. Przedstawiciele firmy odmawiają jednak komentarza.

DGS jeszcze kilka lat temu rozważał debiut na giełdzie. Za takim rozwiązaniem optował Enterprise Investors. Kryzys zmienił plany.

— Rozważamy różne opcje wyjścia z tej inwestycji — mówi dziś Michał Rusiecki.

Fundusz zainwestował w DGS w 2005 r. 380 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy