Czytasz dzięki

DI BRE Bank podtrzymał "akumuluj" dla akcji GTC

DI
opublikowano: 26-02-2010, 16:47

W raporcie z 26 lutego 2010 r. analitycy DI  BRE Banku utrzymali na poziomie „akumuluj” rekomendację dla walorów GTC. W  zatytułowanym „Duża strata na wycenie nieruchomości” raporcie ustalili cenę docelową walorów na 21,9 zł.

Analitycy odnieśli się do wyników kwartalnych dewelopera za IV kwartał i cały 2009 r. Uznali je za nieco rozczarowujące, ale z optymizmem patrzą na kolejne miesiące.

„Implikowany wynik Q4 2009 był gorszy od naszych prognoz i znacznie gorszy od konsensusu rynkowego. Głównym źródłem różnic jest wyższa niż oczekiwana strata na wycenie nieruchomości inwestycyjnych. Głównym źródłem straty jest spadek czynszów, tak dla obecnych najemców, jak i czynszów minimalnych na rynku (które są przyjmowane w wycenie nie wynajętej powierzchni). Na poziomie operacyjnym, pomijając wycenę nieruchomości, wynik jest lepszy od naszych oczekiwań (pomimo niższych przychodów z części mieszkaniowej)” – czytamy w raporcie.

Analitycy podkreślają, że w wyniku większej niż zakładali straty na wycenie, kapitał własny dewelopera jest o 3,4 proc. niższy na koniec roku niż zakładali, co może być interpretowane jako potencjał spadkowy w odniesieniu do wyznaczonej ceny docelowej (21,9 zł).

„Nawet tak skorygowana cena docelowa (21,2 zł) pozostawia potencjał wzrostu do kursu o ponad 7,5 proc.. Podtrzymujemy rekomendację akumuluj. Uważamy, że w Q4 2009 faktycznie miała miejsce ostatnia strata na wycenie nieruchomości kalkulowana w EUR, pomimo tego, że takie opinie były już prezentowane po wynikach Q2 i Q3 2009. W Q1 2010 zarząd GTC sam dokonuje wyceny nieruchomości, w Q2 2010 zaś powinien być już widoczny tak wzrost czynszów minimalnych na rynku, jak i spadek pustostanów. Oddawane też będą wybrane obiekty w budowie" - ocenia DI BRE Banku.

Pełen raport w załączniku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane