DI BRE Banku: "Akumuluj" dla PGNiG-u, cena docelowa 5,53 zł

Anna Palczewska
17-03-2008, 16:56

cenę docelową określił na  poziomie 5,53 zł.

"W ubiegłym tygodniu jeden z wiceprezesów URE zapowiedział, że urząd prawdopodobnie zgodzi się na dwucyfrową podwyżkę taryf począwszy od 1 kwietnia tego roku. Wszystko wskazuje na to, że główną przyczyną skokowej podwyżki, oprócz realnego wzrostu cen zakupu gazu z importu, może być zmiana metodologii kalkulacji taryf, którą wprowadza nowe rozporządzenie ministerstwa gospodarki z 6 lutego br. Jeśli rzeczywiście decyzja regulatora będzie szła w kierunku wyznaczonym przez rozporządzenie, to może być to pierwszy krok w stronę liberalizacji rynku. W naszym modelu nie uwzględniamy jeszcze pozytywnego scenariusza, który się wiąże z tym procesem i czekamy na ostateczny komunikat URE. Uwzględniając jednak nowe warunki makroekonomiczne (kurs USD/PLN, cena ropy) dokonaliśmy aktualizacji naszych prognoz na najbliższe lata i podwyższyliśmy wycenę z 5,11 zł do 5,53 za akcję" - czytamy w uzasadnieniu przesłanym przez bank czytamy.

"Uważamy, że choć podwyżka taryf nie uratuje już rentowności w ważnym I kwartale, to pozwoli ustabilizować cash flow w dalszej części roku. Dodatkowo, pozytywny wpływ na kurs może mieć wybór zarządu, który mając poparcie resortu skarbu, będzie w stanie przedstawić i realizować strategię rozwoju, bez wprowadzających zamęt negatywnych komentarzy ministerstwa" - napisali analitycy DI BRE Banku w komunikacie.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / DI BRE Banku: "Akumuluj" dla PGNiG-u, cena docelowa 5,53 zł