DI BRE Banku: drugi dzień wzrostów na GPW

Marek Druś
27-07-2001, 16:54

Dziś na warszawskiej giełdzie miała miejsce druga pod rząd wzrostowa sesja. WIG20 zamknął się na poziomie 1184 punktów, zyskując tym samym 2,50 procent. Na razie trudno stwierdzić, czy obecna zwyżka ma charakter jedynie korekcyjny, czy może jest początkiem silniejszego ruchu. Z technicznego punktu widzenia istniej jednak duże prawdopodobieństwo zakończenia spadków w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Na większości europejskich giełd panowały dzisiaj wzrosty. Rynkowe nastroje poprawiły się między innymi dzięki wczorajszym zwyżkom w USA i dobrym wynikom Volkswagena. Największy koncern samochodowy w Europie opublikował dzisiaj rano zgodne z oczekiwaniami wyniki za drugi kwartał oraz utrzymał prognozę na 2001r.

Dobre wyniki opublikował także Schering, jeden z największych koncernów farmaceutycznych w Europie. Zysk netto spółki wzrósł w ostatnich trzech miesiącach aż o 33 procent.

Departament Handlu podał dzisiaj, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) Stanów Zjednoczonych wzrósł w drugim kwartale o 0,7 procent wobec oczekiwań rynku na poziomie 0,6 – 1,1 procent.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DI BRE Banku: drugi dzień wzrostów na GPW