DI BRE Banku: koniec tygodnia przyniesie spadki

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 21-08-2001, 16:34

Na dzisiejszej sesji nastąpiła kontynuacja wczorajszych wzrostów. WIG20 zyskał 1.47 procent, kończąc sesję na poziomie 1090,4 punktów. Najprawdopodobniej jednak jest to jedynie ruch korekcyjny. Tendencja spadkowa powinna powrócić w drugiej części tygodnia i trwać przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

Netia złożyła do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę na bezczynność ministrów i szefów zlikwidowanego resortu łączności i resortu gospodarki oraz prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji. Przyczyną skargi jest brak odpowiedzi dotyczących m.in. zamiany koncesji na zezwolenia, zwrotu opłaty koncesyjnej na świadczenie usług międzystrefowych przez spółkę Netia 1 oraz odszkodowania za utracone korzyści, wynikające z opóźnienia w uruchomieniu tych usług.

Dziś trafił do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prospekt emisyjny PZU. Komisja ma dwa miesiące na podjęcie decyzji o dopuszczeniu akcji spółki do publicznego obrotu. Na giełdę ma trafić 50 procent akcji spółki, z czego 21 procent skierowane jest do Eureko. Razem z BIG Bankiem Gdańskim udział Eureko w PZU wzrósłby do 51 procent.

Amerykańskie giełdy rozpoczęły sesje od niewielkich zwyżek. Prawdopodobnie jednak do czasu ogłoszenia decyzji FED w sprawie zmiany stóp procentowych rynek będzie zachowywał się spokojnie. Większość inwestorów liczy na obniżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych.

Przemysław Smoliński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku: koniec tygodnia przyniesie spadki