DI BRE Banku: na GPW trwa korekta

Przemek Barankiewicz
07-05-2001, 16:27

Na dzisiejszej sesji rynek znów odnotował spadek. WIG20 zamknął sesję na poziomie 1414 punktów, tracąc tym samym 0,57 procent. Cały czas trwa korekta poprzednich wzrostów. Poziomy wsparcia w okolicach 1407 – 1400 punktów cały czas pozostają nienaruszone. Ich przełamanie może oznaczać zniżki do poziomu lokalnych minimów z połowy marca i początku kwietnia. Z kolei wyjście ponad 1520 punktów sugeruje dalsze wzrosty do wysokości 1570 – 1590 punktów.

Getin przydzielił sprzedane w ofercie publicznej akcje serii D i E. Popyt w transzy dla inwestorów indywidualnych był ponad dwukrotnie większy od liczby oferowanych akcji. W związku z tym spółka zdecydowała się na zaoferowanie dodatkowej puli 613.668 akcji serii B. W ofercie publicznej spółka oferowała 500 tyś akcji dla inwestorów indywidualnych oraz 4,8 mln dla instytucji.

Niemieckie Ministerstwo Finansów podało dzisiaj, że wartość zamówień w niemieckim przemyśle spadła w marcu o 4,4 procent licząc miesiąc do miesiąca. Był to najgwałtowniejszy spadek od wielu lat. Rynek spodziewał się maksymalnego spadku do 1,7 procent.

Dzisiejsze sesje w Europie rozpoczęły się od zwyżek. Największym zainteresowaniem cieszyły się akcje spółek technologicznych i farmaceutycznych. Inwestorzy bardziej optymistycznie postrzegali rynek z powodu piątkowych wzrostów na Nasdaq. Do zwyżek przyczyniła się także wiadomość o kupnie przez Navartis 20 – procentowego pakietu akcji lokalnego rywala, firmy Roche. Z kolei Nokia poinformowała, że jest w stanie osiągnąć i utrzymać 40 – procentowy udział w światowym rynku telefonów komórkowych.

Przemysław Smoliński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku: na GPW trwa korekta