DI BRE Banku: Netia daje ryzykantom szansę na ogromne zyski

Przemek Barankiewicz
21-11-2001, 19:20

Inwestycja w akcje Netii jest obecnie obarczona wysokim stopniem ryzyka. Gracze, którzy takie ryzyko akceptują, mogą jednak liczyć nawet na 100-proc. zyski – wynika z raportu DI BRE Banku. Analiza z 16 listopada nie zmieniła rekomendacji TRZYMAJ z ceną docelową 6 zł.

Dalsze funkcjonowanie Netii uzależnione jest od powodzenia wykupu powyżej 65 proc. nominalnej wartości jej obligacji. Jeśli plany telekomu zrealizują się, sytuacja Netii ulegnie poprawi w stopniu wystarczającym do dalszego funkcjonowania spółki i regulowania jej zobowiązań.

Jeśli obligatariusze nie zaakceptują warunków wykupu obligacji zaproponowanych przez Netię (11-14 proc. wartości nominalnej papierów), szanse na kontynuowanie działalności są niewielkie.

DI BRE Banku jest rozczarowane wynikami operatora w III kwartale. Wolniej niż oczekiwali analitycy rosną przychody Netii. Opinia spółki, która stoi na krawędzi bankructwa, nie sprzyja pozyskiwaniu nowych klientów biznesowych.

Na zamknięciu sesji w środę akcje Netii wyceniano na 5,3 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku: Netia daje ryzykantom szansę na ogromne zyski