DI BRE Banku podtrzymał zalecenie "kupuj" dla Mostostalu Warszawa

WST
26-02-2009, 16:58

Analitycy DI BRE Banku w datowanej na  20 lutego 2009 r. rekomendacji podtyrzymali zalecenie "kupuj" dla akcji Mostostalu Warszawa. Cena docelowa została ustalona na poziomie 63,9 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Mostostalu Warszawa wynosił 39 zł. W czwartek na zamknięciu sesji za papiery spółki płacono 36,8 zł.

- Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do spółki i rekomendację kupuj, pomimo gorszych niż oczekiwania wyników jednostkowych oraz złożenia najkorzystniejszej oferty na budowę warszawskiego metra przez konkurencyjne konsorcjum - napisano w raporcie.

Słabe wyniki jednostkowe w dużej mierze wynikają ze zdarzeń jednorazowych (wycena transakcji zabezpieczających dot. przyszłych okresów na 9,4 mln PLN, rezerwa na należności na 14,1 mln PLN) oraz sezonowych (wypłacone premie z tytułu wyższego wyniku finansowego skutkują wzrostem kosztów zarządu o 5 mln PLN r/r).

- Złożenie przez konkurencyjne konsorcjum najkorzystniejszej oferty na budowę metra jest wiadomością negatywną, my jednak w żadnej z prognoz nie uwzględniliśmy tego kontraktu. Sądzimy, że wygrana konsorcjum pod przewodnictwem Astaldi nie jest jeszcze przesądzona (potencjalne protesty i odwołania). Szacujemy, że obecny portfel zamówień spółki pozwoli na wzrost przychodów o 18% w 2009 roku. Portfel zamówień na ten rok jest już w zasadzie wypełniony, portfel na rok 2010 z wyłączeniem Remaku i Mostostalu Płock zaś w około 35-40%. Zgodnie z naszą prognozą, udział segmentu kubaturowego i segmentów pozostałych w marży brutto na sprzedaży w 2009 roku sięgnie 25,3%, w 2010 roku zaś jedynie 17,5%. - czytamy w rekomendacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DI BRE Banku podtrzymał zalecenie "kupuj" dla Mostostalu Warszawa