DI BRE Banku podwyższył rekomendację PGNiG do "trzymaj"

opublikowano: 21-01-2008, 16:39

Kamil Kliszcz, analityk DI BRE Banku, podwyższył rekomendację PGNiG do "trzymaj". W raporcie zatytułowanym "Kosztownie Uregulowani", z 15 stycznia, cenę docelową akcji spółki określił na 5,11 zł. Cena rynkowa wynosiła wówczas 5,25 zł.

W raporcie Kliszcz pisze: "Po ostatnich spadkach akcje PGNiG nie prezentują już potencjału spadkowego w stosunku do naszej ceny docelowej, tak więc zamykamy negatywną rekomendację. W krótkim terminie nadal widzimy jednak kilka poważnych zagrożeń dla Spółki. Zarysowany na początku roku restrykcyjny kierunek decyzji Urzędu Regulacji Energetyki zwiastuje w naszej opinii trudny rok dla Spółki i wyraźne obniżenie marż na działalności regulowanej. Pierwsze „efekty” braku podwyżki taryf zobaczymy już w raporcie za 1Q, gdzie strata na gazie importowanym może wynieść średnio 250 PLN/tys. m3 brutto. Mając na uwadze obserwowaną w gospodarce presję inflacyjną oraz plany prywatyzacji zakładów azotowych, nie oczekujemy istotnego złagodzenia polityki taryfowej, co najmniej do połowy roku. Pozytywnym impulsem dla notowań PGNiG mogłaby być aktualizacja rządowej polityki dla gazownictwa i ustalenie konkretnych harmonogramów liberalizacji rynku (wraz z uwolnieniem cen), ale prace nad tym dokumentem obecnie nie są prowadzone i w naszej opinii ewentualne deklaracje ministerstwa gospodarki mogą pojawić się dopiero pod koniec 2008 roku. Potencjalną pozytywną reakcję rynku na spodziewane przez nas bardzo dobre wyniki 4Q rekomendujemy wykorzystać do redukowania pozycji".


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DI BRE Banku podwyższył rekomendację PGNiG do "trzymaj"