DI BRE Banku rekomenduje: AKUMULUJ BZ WBK

10-07-2001, 10:46

Analitycy DI BRE Banku wyceniają 1 akcję banku powstałego z połączenia Banku Zachodniego i WBK na 52 zł. Dodatkowo zwiększono wycenę o opodatkowany zysk ze sprzedaży udziałów w PTE Commercial Union i CU PTU na Życie, który szcowany jest na 1,94 zł na akcję.

Zdaniem DI BRE obrót akcjami nowego banku nie powinien wzrosnąć w stosunku do wcześniejszego wolumenu akcji WBK. Wynika to z faktu, iż akcjonariusze dawnego BZ (AIB, Skarb Państwa i pracownicy) nie będą najprawdopodobniej sprzedawać swoich udziałów. AIB, który po połączeniu posiada 70,5 proc. nie sprzeda swoich udziałów ze względu na strategiczny charakter inwestycji. Z kolei pracownicy BZ, którzy zwiększają free float do 30 proc. nie mogą zbywać akcji do września. Jednak zdaniem analityków pojawienie się akcji pracowniczych w sprzedaży przyniesie poprawę notowań banku, podobnie jak to było w przypadku Kredyt Banku.

BZ WBK posiada jeden z najniższych wśród banków giełdowych udział kredytów w aktywach, co pokazuje, że ryzyko kredytowe nie jest większe niż dla innych spółek z sektora, pomimo wysokiego pokrycia kredytów nieregularnych rezerwami. Dodatkowo analitycy oczekują, że zostanie obniżona prognoza zysku netto banku, która obecnie wynosi 318 mln zł.

Akcje BZ WBK były notowane pod koniec czerwca z ponad 21 proc. dyskontem, dlatego DI BRE Banku podniosło rekomendację z TRZYMAJ do AKUMULUJ.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku rekomenduje: AKUMULUJ BZ WBK